Je v poriadku, keď som užívala viac kyseliny listovej?

Zodpovedané
29. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kyseliny listovej. Som v prvom trimestri a kúpila som si Femibion 1. Je v ňom 400 mcg kyseliny listovej a nejaký lmetylfolat2 tiež 400 mcg. Vraj by tam malo byť dokopy 800 mcg.

Ja som si k tomu dávala ešte zvlášť kyselinu listovú 400 mcg, lebo som si myslela, že vo Femibion je len tých 400. Brala som Femibion + 1 tabletku 400 mcg k tomu. Ide tak o 1200 mcg spolu.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebojte sa, určite ste si neublížili a ani dieťatku. Nadužívanie vitamínov však nemá zmysel a postačuje dávkovanie vitamínov určených pre tehotné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič